CLUB
1569045495
Meciuri din trei în trei zile
share
Politehnica Iași are de bifat patru partide până la pauza internațională, în cadrul căreia naționala României va întâlni Insulele Feroe (12 octombrie) și Norvegia (15 octombrie). Luni, 23 septembrie, de la ora 20:30, începem cu un meci deosebit de dificil pe terenul ultimei clasate pe podiumul Ligii 1, FC Viitorul. La mijlocul săptămânii vom consemna debutul în Cupa României, faza 16-imilor de finală, contra unei formații de tradiție a fotbalului românesc. Din cauza faptului că stadionul giuleștenilor nu dispune de nocturnă, Rapid-Poli se va disputa pe teren neutru, la Buzău, joi, 26 septembrie, de la ora 18:45. Apoi, într-un joc din cadrul etapei a XI-a, echipa noastră va înfrunta un adversar care a înregistrat nu mai puțin de șapte remize în cele nouă parcurse până la acest moment. Politehnica Iași-Sepsi Sfântu Gheorghe a fost programat, luni, 30 septembrie, ora 18:00, pe stadionul "Municipal" din Botoșani. Ieri a fost dat publicității și programul ultimei etape dinaintea pauzei sus-amintite, conform căruia Universitatea Craiova-Politehnica Iași va avea loc pe data de 4 octombrie, începând cu ora 20:30.
PRIMA ECHIPĂ
Petrolul Ploiești și Sport Team, adversarii juniorilor Politehnicii în ultima etapă a turului Ligii Elitelor