CLUB
1573717961
Politehnica Iași 2007-LPS Iași 2008 2-0, în Campionatul Județean de Juniori D
share
Echipa antrenată de Mihai Drăgoi a obținut, ieri, o victorie importantă în Campionatul Județean de Juniori D, GRUPA A, scor 2-0, în fața celor de la LPS Iași (2008). Micii fotbaliști ai Politehnicii au rezolvat meciul după aproximativ 15 minute. Ianis Urbanovici și Victor Barău au înscris un gol mai frumos ca altul, contribuind decisiv la acest nou succes pe care îl înregistrează GRUPA 2007 din cadrul Academiei. Lotul pe care s-a bazat antrenorul Mihai Drăgoi în meciul de ieri: Cătălin Morărașu, Denis Dobrea, Ștefan Ghiorghiu, Alexandru Boz, Dragoș Plămadă, Yanis Vasilachi, Victor Barău, David Roșu, Rareș Oacheș, Mălin Amironesei, Ianis Urbanovici, Fabyan Gherman, Rareș Timofte, Adrian Cărăușu.

CUM S-AU MARCAT GOLURILE

În minutul 7, Ianis Urbanovici a pătruns din lateral-stânga, driblând doi adversari, și a tras fără speranțe pentru portar, din zona punctului de la 11 metri. Zece minute mai târziu, pe un contraatac al "alb-albaștrilor", Victor Barău a trecut în viteză de doi adversari și l-a învins pe portar cu o execuție elegantă, stabilind scorul final al întâlnirii.

SITUAȚIA DIN CLASAMENT ȘI PROGRAM

Politehnica Iași 2007 este liderul Grupei A cu maximum de puncte, urmată de Unirea Ruginoasa (24p, un meci mai puțin disputat), LPS Iași 2008 (24p) și Steaua Magică Iași. Etapa viitoare, Poli va "sta", urmând să dea piept cu ACS Spartanii Iași în weekendul meciului cu FC Voluntari.