CLUB
1572102775
Poli Iași-CSS Unirea Iași 1-0, la debutul în Etapa Regională a Ligii Elitelor U15
share
Politehnica Iași a obținut o victorie la limită cu CSS Unirea Iași, scor 1-0, în rundă inaugurală a Etapei Regionale din Liga Elitelor U15. Singurul gol al confruntării ce a avut loc pe terenul sintetic din Copou a purtat semnătura lui Alin Brîndușa. Brîndușa a marcat în minutul 50, la capătul unui contraatac. Acesta a pătruns pe partea stângă și a finalizat precis pe colțul scurt pentru 1-0. Copiii pregătiți de Adi Cotan s-au întrebuințat serios pentru a obține toate punctele puse în joc. Politehnica a fost nevoită să se apere cu un om mai puțin în ultimul sfert de oră. Politehnica Iași a evoluat în următoarea formulă: Bîrlădeanu - Ciobanu, Bejenariu, Rusu, Condurachi, Tarcas, Zaharia, Hrib, Brîndușa, Ciaun, Octavian Ciobanu Rezerve: Agrigoroaei, Pipoș, Păun, Lupașcu La celelalte categorii de vârstă - U16, U17 și U19, echipele de juniori ale Politehnicii s-au întors fără punct din deplasarea de la Miercurea Ciuc. 1-3 (Bogdan Moldovan), 0-5 și 1-5 (Gabriel Cociobanu) au fost scorurile cu care a pierdut Poli în fieful lui Csikszereda.