A doua victorie în Antalya
share

Au marcat: Tincu 4, Mogoș 53.

Poli: Brînză (Ailenei 67), Martac (Kouadio 77), Tincu (Ciaun 72), Plămadă (c) (Telcean 46), Ștefanovici, Marchioni (Fărcaș 67), Mogoș (Itu 81), Roman (Gău 72), Hrib (Musi 77), Vojtus (Hlistei 79), Robert Ion (Cristea 80).

Poli Iași s-a impus fără să primească gol în fața formației din a patra ligă germană, FC 08 Homburg. După ce Tincu a deschis scorul după un corner executat de pe dreapta de Roman, adversarii au avut două șanse bune de a egala, dar mingea a trecut peste poartă în minutul 10 și a izbit bara în minutul 36. În repriza secundă, înainte ca Leo Grozavu să modifice distribuția, Mogoș a marcat golul de 2-0, tot din centrarea lui Roman, dintr-o lovitură liberă din lateral dreapta.Mâine, Poli va întâlni pe FK Sarajevo în ultimul test din Turcia.

Echipa noastră va reveni joi în țară. În Antalya, Poli a mai înregistrat o victorie, 3-1 cu Jedinstvo, o remiză, 1-1 cu Nordsjaelland, și o înfrângere, 0-2 cu Dinamo Kiev.