CLUB
1566667970
Înfrângeri pe linie cu Csikszereda Miercurea Ciuc
share
Echipele de juniori ale Politehnicii Iași nu au reușit să acumuleze niciun punct în urma întâlnirilor cu Csikszereda M. Ciuc, din etapa a cincea a Ligii Elitelor. Cei mai aproape de victorie au fost juniorii "mari", antrenați de Adrian Dobrea, care au pierdut în prelungiri, scor 1-2. La 1-0 și cu o fază litigioasă consumată spre final, la care jucătorii noștri au solicitat lovitură de pedeapsă, scorul a balansat spre oaspeți, golurile victoriei celor din Miercurea Ciuc fiind înscrise în minutele 90+2 și 90+5. Rezultatele înregistrate, astăzi, pe stadionul Tineretului din Tătărași: Politehnica Iași U16-Csikszereda Miercurea Ciuc U16 0-2, Politehnica Iași U19-Csikszereda Miercurea Ciuc U19 1-2 (Mario Pipoș) și Politehnica Iași U17-Csikszereda Miercurea Ciuc U17 1-4 (Petru Corobuță, din penalty). În etapa programată la mijlocul săptămânii viitoare, echipele de U17 și U19 întâlnesc pe Dinamo în deplasare, în timp ce grupa lui Bebe Manole merge la Ploiești pentru confruntarea cu Astra Giurgiu.