CLUB
1567921036
Dublă victorie cu AFC Botoșani în Liga Elitelor
share
Sâmbătă, 7 septembrie, juniorii Politehnicii Iași au purtat două victorii clare în fața AFC Botoșani: 6-0 în Liga Elitelor U19, respectiv 6-3 la juniori B (U17). Echipa de U19 a lui Adrian Dobrea nu le-a dat nicio speranță adversarilor, într-un meci în care Alexandru Păvăluc, autorul unui hat-trick, a ajuns la cota "5" în această săptămână. Celelalte două reușite au venit în deplasarea de la Voluntari. Francisc Cristea, Cosmin Rădeanu și Sebastian Cotiugă au completat lista marcatorilor. Politehnica Iași U19: Ciofu, Dumea, Plămadă, Agape, Cotiugă, Cociobanu, Purcariu, Moisă, F. Cristea, Aftanache, Păvăluc Rezerve: Creangă, Mihăescu, Tănasă, Grigoriu, Cozianu, Rădeanu, Oncică Juniorii B au reușit să se desprindă după pauză, în condițiile în care scorul indicat după primele 45 de minute era de 2-1. Băieții lui Dan Cănănău aveau să câștige cu 6-3, grație golurilor înscrise de căpitanul Alexandru Mihai (2), Victor Petrișor, Petru Corobuță, Gheorghiță Drobotă și David Petrișor. Politehnica Iași U17: Amarandei, Pară, Saizu, Drobota, V. Petrișor, Cuibuș, Baban, Corobuță, Cojocariu, Al. Mihai, Budeanu Rezerve: Chihaia, D. Petrișor, Ivan, Latescu, Lupu, Ciobanu, Iurașcu De asemenea, o altă grupă pregătită de către domnul profesor Cănănău, 2006 (Juniori C1), a învins Steaua Magică Iași, scor 7-0 (3-0), în competiția desfășurată sub umbrela AJF Iași, Juniori C-Elite U15. Politehnica Iași 2006 conduce autoritar clasamentul Grupei C, având maximum de puncte după patru partide bifate.